Kubek treningowy Reflo Smart Cup

Rozlewanie napojów, zbyt szybkie przechylanie kubka przez dziecko, krztuszenie, dążenie do samodzielnego picia… Wspomniane aspekty dotyczą większości moich małych pacjentów, którzy uczą się picia z otwartego kubka, tym samym żegnając butelki ze smoczkiem.

W niniejszym artykule chciałabym przedstawić kubek Reflo Smart Cup, który może być rozwiązaniem dla powyższych wymienionych okoliczności.

Dlaczego Reflo Smart Cup?

Reflo niebieski i przezroczysty plyn wkladkaPrzede wszystkim łatwy do użycia. Wystarczy włożyć wkładkę regulującą przepływ napoju, dzięki czemu możemy uzyskać strumień w miejscu, w którym znajdują się usta dziecka, nie wymagając od niego żadnego ssania. Dziecko mając szansę na kontrolowanie przepływu płynu z kubka uzyskuje tym samym mniej incydentów zalewania się bądź krztuszenia. Następną zaletą kubka jest jego półprzezroczystość. Dzieci widzą kolor płynu wlanego do kubka, jego poziom, a terapeuta/rodzic ułożenie warg dziecka czego wynikiem jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa oraz łatwiejszej nauki.

Sposób wykonania sprawia, że nie gromadzą się żadne resztki picia czy bakterie zapewniając optymalną higienę. Można bez problemu myć go w zmywarce.

Najlepszą zaletą jest wygląd kubeczków – wyglądają jak kubki, których używają Rodzice co jeszcze bardziej przyciąga uwagę dzieci, dodatkowo zachęcając do korzystania z nich. Ponadto ma też odpowiedni rozmiar dla małych rączek oraz dostępny jest w kilku kolorach. Osobiście do wstępnej nauki picia polecam kubek bezbarwny.

Wspólnie z ortodontami przekonujemy o jego stosowności, ponieważ jest on neutralny dla kształtującego się zgryzu, czego nie można powiedzieć o często stosowanych kubkach niekapkach. Logopedzi polecaja Reflo

Jedyną wadą tego kubka jednakże nie wpływającą szczególnie na CEL jego stosowania jest fakt, że nie zaleca się wlewania gorących lub gęstych napojów, płynów zawierających miąższ ze względu na możliwość zatkania wkładki i utrudnienie jej wyjęcia.

Rekomendowany kubek treningowy to świetny sposób na przejście od picia z butelki do picia ze zwykłego kubka, angażując aparat artykulacyjny do odpowiedniej pracy.

nagrody_awards16_USA_poziom